16.06.2018 VIENNA LIFE LANG TEAM MARATONY ROWEROWE

12 czerwca 2018, 10:42

W dniu 16 czerwca 2018 roku (sobota) przez Gminę Trąbki Wielkie przejadą kolarze biorący udział w cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.
Przygotowane zostaną trzy dystanse z pomiarem czasu: Mini (ok. 28 km – 1 runda), Medio (ok. 56 km – 2 rundy) i Grand Fondo (ok. 84 km – 3 rundy).

Start i meta zlokalizowane będą na stadionie w Trąbkach Wielkich, gdzie powstanie specjalne miasteczko wyścigu ze stoiskami sponsorskimi, podium do dekoracji i telebimem. Natomiast trasa przebiegać będzie przez malownicze tereny Gminy Trąbki Wielkie. Po starcie ze stadionu nastąpi dojazd do rundy ulicami: Sportową, św. Floriana i po przecięciu drogi wojewódzkiej nr 222 ulicą Pawłowskiej aż do Ełganowa. W zależności od wybranego dystansu uczestnicy pokonają rundy: jeden raz, dwa razy lub trzy razy. Z Ełganowa kolarze pojadą do miejscowości Czerniec. Będą więc musieli przejechać przez drogę Kleszczewo – Czerniewo. W Czerńcu przejadą obok bloków i za Farmą Czerniec wjadą do lasu. Wyjadą z niego dopiero na ulicę Spacerową w Zaskoczynie prowadzącą do DPS. Jednak przed DPS ponownie skręcą w lewo do lasu. Potem przejeżdżać będą obok grobu Alfa Liczmańskiego i Leśniczówki Wojanowo. Przetną drogę Graniczna Wieś – Cząstkowo i znowu znajdą się w lesie. Wyjadą z niego dopiero za Postołowem na drogę do Ełganowa. Przy kapliczce skręcą w prawo w ulicę Polną by ominąć Ełganowo. Drogę Ełganowo – Gołębiewo Wielkie przetną na wysokości żwirowni. Potem pojadą polami i ścieżkami i dotrą do początku rundy. Wtedy to, albo rozpoczynają nową rundę, albo kierują się w stronę mety.

Czwarty dystans to Parada Rodzinna (8,5 km), czyli rekreacyjny przejazd uczestników bez pomiaru czasu rozpocznie się również na stadionie. Najpierw kolarze skręcą w lewo w ulicę Sportową, a następnie jeszcze raz w lewo w ulicę Leśną aż do lasu. Potem przejadą skrajem lasu i między polami dojadą do ulicy Parkowej w Kaczkach. Tam skręcą w lewo i po przejechaniu 1 km ponownie dojadą do lasu. Następnie natkną się na drogowskaz Trąbki Małe i udadzą się w tym kierunku. Przejadą ulicą Ogrodową, a następnie skręcając w lewo ulicą Złotą aż do drogi powiatowej 2218G. Pokonają 900 m tej drogi i za Firmą Oceanic skręcą w prawo i dalej już prosto do Trąbek Wielkich, gdzie wjadą w ulicę Sportową i na stadion do mety.

Niestety w związku z przejazdem kolarzy będą występować utrudnienia w ruchu. Szczególnie od rozpoczęcia startu, czyli od godziny 11.00, aż do przyjazdu ostatniego zawodnika. Zamknięcie trasy maratonu na wszystkich dystansach planowane jest na godzinę 16.00.
Mieszkańców Gminy Trąbki Wielkie zapraszamy do wspomagania kolarzy głośnym dopingiem, jednocześnie przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas przejazdu zawodników.

W Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe na dystansach: Grand Fondo, Medio, Mini, Rodzinnej Paradzie we wszystkich kategoriach wiekowych obowiązywać będą następujące opłaty za udział w jednej edycji maratonu:
60 zł – Grand Fondo, Medio, Mini – do środy włącznie (godz. 23:59) przed daną edycją (Internet, bank) lub w dzień poprzedzający start (Biuro Zawodów),
10 zł – Rodzinna Parada – do środy włącznie (godz. 23:59) przed daną edycją (Internet, bank) lub w dzień poprzedzający start lub w dniu wyścigu (Biuro Zawodów),
70 zł – Grand Fondo, Medio – opłata w dniu startu, dokonywana wyłącznie w formie gotówki w Biurze Zawodów,
50% zniżka dla dzieci i młodzieży urodzonych w latach 2002 – 2005 na dystansach Mini i Medio.

Uczestnicy Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w ramach opłaty startowej otrzymają: numer startowy z chipem (w przypadku Parady Rodzinnej bez chipa), prawo do korzystania z bufetów na trasie (woda, napoje, owoce itp.), posiłek regeneracyjny po maratonie (nie dotyczy Parady Rodzinnej), pomiar czasu (nie dotyczy Parady Rodzinnej), profesjonalnie oznaczone trasy, zabezpieczenie medyczne i ratownicze, możliwość umycia roweru po maratonie, doskonałą organizację, oprawę i kolarską atmosferę oraz produkty energetyczne VITARADE.

Trwa internetowa rejestracja do Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Wszystkich chętnych zapraszamy na stronę: https://www.rejestracja.langteam.com.pl/

Kibice będą mogli śledzić relacje z maratonów w najważniejszych mediach w Polsce. Patronat nad imprezą objęły bowiem m.in.: Telewizja Polska, Polskie Radio, Onet, Fakt, Przegląd Sportowy, Wprost.

Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu, z Regulaminem włącznie, znajdują się na stronie: http://www.viennalifemaraton.pl/

Dodatkową atrakcją 4. edycji Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe będzie tzw. Białe Miasteczko funkcjonujące na stadionie w dniu Zawodów w godzinach 9.00 – 12.00. Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa w zakresie ochrony zdrowia 7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku będzie udzielał porad specjalistycznych połączonych z pomiarem ciśnienia i poziomu cukru. Każdy zainteresowany akcją będzie miał możliwość porozmawiania z chirurgiem onkologiem, onkologiem, gastroenterologiem, urologiem. Pielęgniarki podzielą się wiedzą jak opiekować się osobami po hospitalizacji, w tym osobami po zabiegach interwencyjnych. Obecność rehabilitanta pozwoli na dobranie odpowiednich ćwiczeń relaksacyjnych.

VVLTMR – trasa

Źródło: GOKSiR

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola