Areszt za kradzież z włamaniem do domu

10 maja 2019, 15:07

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy okradali dom. Mundurowi odzyskali skradzione rzeczy o wartości ponad 20 tys. złotych. Włamywacze zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymali zgłoszenie, że do jednego z domów jednorodzinnych włamuje się trzech mężczyzn. Dyżurny natychmiast poinformował o tym podległe patrole i już po kilku minutach policjanci byli na miejscu. Funkcjonariusze zobaczyli trzech mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Policjanci znaleźli przy nich m.in. biżuterię pochodzącą z kradzieży. Jeden z zatrzymanych miał broń gazową. W pobliżu miejsca włamania policjanci znaleźli skodę należącą do włamywaczy. Podczas przeszukania samochodu znaleziono m.in. łom, kominiarki oraz rękawice. Wartość odzyskanych przedmiotów to ponad 20 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, dodatkowo 41-latek posiadania broni bez zezwolenia. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast posiadanie broni bez zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola