„Bezpieczny sierpniowy weekend” w powiecie gdańskim

19 sierpnia 2019, 16:16

W czasie ubiegłotygodniowego tzw. długiego weekendu policjanci jak zwykle dbali o bezpieczeństwo na naszych drogach. Funkcjonariusze każdego dnia dużą uwagę poświęcali badaniom trzeźwości kierowców. Mundurowi zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Podczas trwających od 14.08 do 18.08 działań p.n. „Bezpieczny sierpniowy weekend” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dbali o bezpieczeństwo na drogach przebiegających przez nasz powiat. W związku z coraz większym przypływem turystów korzystających z atrakcji pomorza, drogi A1,S6,S7, jak i krajowa 91 oraz liczne niższych kategorii podczas takich weekendów wypełnione do granic przepustowości. Mundurowi, jak zawsze w podobnym czasie, pracują, żeby każdy mógł bezpiecznie spędzić czas wolny. Policjanci skontrolowali trzeźwość 1300 kierowców, trzech z nich było nietrzeźwych. Ponadto na terenie powiatu gdańskiego doszło do 21 zdarzeń drogowych, gdzie mundurowi pracowali nad ustaleniem ich przyczyn oraz sprawnie udrażniali korkujące się odcinki jezdni. Ponadto stróże prawa skontrolowali blisko dwustu kierowców i nałożyli kilkadziesiąt mandatów na tych, którzy w najbardziej rażący sposób łamali obowiązujące przepisy zarówno pod kątem przekroczeń prędkości, jak i niebezpiecznych manewrów na drodze.

Podsumowując, należy stwierdzić, że podczas przejazdu na odpoczynek należy pamiętać o podstawowych zasadach ruchu drogowego i bezpieczeństwa, a także brać pod uwagę zwiększone natężenie ruchu na drogach. Wskazane jest siadanie za kierownicą wypoczętym i robienie częstych przerw, gdyż jazda w dużym ruchu potrafi szybko męczyć, a wtedy spada koncentracja, co może prowadzić do zdarzenia drogowego.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola