Chopin nad wodami Motławy 2017

07 lipca 2017, 21:44

Czwartek, 13. lipca 2017, 20:30
Piotr Pawlak – fortepian
Konrad Mielnik – prowadzenie

Piątek, 14. lipca 2017, 20:30
Daniel Ziomko – fortepian
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Program:
F. Liszt
Après une lecture du Dante. Fantasia quasi sonata S 161 nr 7

F. Chopin
Scherzo cis-moll op. 39

K. Szymanowski
Szeherezada z cyklu „Maski” op. 34

S. Rachmaninov
II Sonata fortepianowa b-moll op. 36 (wersja z 1931 roku)

Sobota, 15. lipca 2017, 20:30
Igor Torbicki – fortepian
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

J. Adams
China Gates

J.S Bach
Toccata fis-moll BWV 910

F. Chopin
Nokturn Des-dur op. 27/2

M. Glinka/M. Bałakiriew
„Skowronek”

M. Bałakiriew
Fantazja orientalna „Islamey”, op. 18

A. Skriabin
Etiuda op. 65/3

P. Glass
Etiuda nr 2 z pierwszego tomu „Etiud na fortepian”

N. Frahm
Improwizacja i parafraza na temat „Hammers”

Niedziela, 16. lipca 2017, 20:30

Evgeny Zaretsky – fortepian
Konrad Mielnik – prowadzenie

Program:

F.Chopin (1810-1849)
Ballade N 3 As-dur , ор.47
Nocturne op. 48 N 1 c-moll
Ballade N 4 f-moll , ор.52

J. Brahms (1833-1897)
Zwei Intermezzi , ор.117 nr 1, 2

P. Czajkowski(1840-1893)
Dumka , ор. 59
Three pieces : Impromtu, Mazurque pour dancer, Chant elegique

S. Rachmaninow (1873-1943)
Etude tableau op 39 N 5 es-moll

Poniedziałek, 17. lipca 2017, 20:30

Mikołaj Sikała – fortepian
Konrad Mielnik – prowadzenie

Program:

F. Chopin
Berceuse op. 57

C. Debussy
Preludia, tom II:
– Brouillards (Mgły)
– Feuilles mortes (Zwiędłe liście)
– La puerta del Vino (Brama wina)
– «Les fées sont d’exquises danseuses» (“Czarodziejki są wybornymi tancerkami”)
– Bruyères (Wrzosy)
– Général Lavine – eccentric (Generał Lavine – ekscentryk)
– La terrasse des audiences du clair de lune (Taras audiencji światła księżyca)
– Ondine (Rusałka)
– Hommage à S. Pickwick Esq. P.P.M.P.C. (W hołdzie Pickwikowi)
– Canope (Kanopa)
Les tierces alternées (Preludium tercjowe)
Feux d’artifice (Sztuczne ognie)

Wtorek, 18. lipca 2017, 20:30

Natalia Zaleska – fortepian
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Środa, 19. lipca 2017, 20:30

Piotr Sałajczyk – fortepian
Maciej Kułakowski – wiolonczela
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Czwartek, 20. lipca 2017, 20:30

Yuting He – fortepian
Konrad Mielnik – prowadzenie

Program:

Juliusz Zarębski
Kolysanka Op.22
Tarentala Op.25
Wielki Polonez Op.6

F. Chopin
Rondo C-moll Op.1

F. Schubert
Wanderer Fantasy C-Dur Op.15

Ren Guang
Colorful Clouds Chasing the moon

He Lvting
Cowherd’s Flute

Piątek, 21. lipca 2017, 20:30
Paweł Rydel – fortepian
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Program:
D. Scarlatti
Sonata f-moll K 466

J. Haydn
Andante con variazioni Hob. XVII/6

F. Chopin
Fantazja f-moll op. 49

J. Brahms
III Sonata f-moll op. 5

Sobota, 22. lipca 2017, 20:30

Adam Piórkowski – fortepian
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Program

Fryderyk Chopin
Nokturn F-dur op.15 nr 1
Nokturn cis-moll op.27 nr 1
Nokturn G-dur op.32 nr 2
Berceuse Des-dur op.57

Modest Musorgski
„Obrazki z wystawy”

Niedziela, 23. lipca 2017, 20:30

Bogdan Czapiewski – fortepian
Konrad Mielnik – prowadzenie

Poniedziałek, 24. lipca 2017, 20:30

Bogdan Kułakowski – fortepian
Julia Iwaszkiewicz – sopran
Konrad Mielnik – prowadzenie

Wtorek, 25. lipca 2017, 20:30

Bartosz Skłodowski – fortepian
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Program:

J. Haydn
Andante con variazioni f-moll Hob. XVII

J. S. Bach/F. Busoni
Chaconne d-moll BWV 1004

F. Chopin
Polonez-fantazja op. 61
Ballada f-moll op. 52

Środa, 26. lipca 2017, 20:30

Michał Mossakowski – fortepian
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Program:

F. Chopin
Barkarola Fis-dur op. 60
Mazurki op. 59 (a-moll, As-dur, fis-moll)
Sonata h-moll op. 58

K. Szymanowski
„Maski” op. 34

Filharmonia Bałtycka

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola