Ćwiczenia Egida 2019

19 listopada 2019, 17:22

Dziewiętnastu rezerwistów przeznaczonych do uzupełnienia kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa uczestniczyło wczoraj w ćwiczeniu Egida 2019 w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Przez cały dzień policjanci prowadzili zajęcia m.in. z przepisów dotyczących obronności, obsługi wyposażenia policyjnego oraz udzielania pierwszej pomocy.

17 listopada na terenie całego kraju przeprowadzono ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA 2019., które mają na celu sprawdzenie procedur i podniesienie wiedzy oraz sprawności policyjnej rezerwy kadrowej przeznaczonej do uzupełnienia stanów jednostek na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

W działaniach brali udział policjanci Pruszcza Gdańskiego, którzy prowadzili większość zajęć dla powołanych rezerwistów. Po przeprowadzeniu procedury kadrowo – informacyjnej i powitaniu przez insp. Wiolettę Jóźwiak – Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim i odczytaniu rozkazu dziennego przez Naczelnika Wydziału Prewencji, asp. szt. Macieja Kierzkowskiego rozpoczęły się zaplanowane i przygotowane wcześniej zajęcia. Rezerwiści uczestniczyli w warsztatach dotyczących m.in. funkcjonowania Policji w systemie obrony Rzeczypospolitej Polskiej, obsługi wyposażenia policyjnego oraz udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia trwające do późnych godzin popołudniowych pozwoliły rezerwistom uaktualnić posiadaną wiedzę i odświeżyć nabyte wcześniej nawyki.

Całość działań na terenie województwa pomorskiego koordynowane były przez Sztab Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola