CZASOWE WYŁĄCZENIA RUCHU NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ NR 222

12 marca 2019, 21:34

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański, w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych warunków gruntowo-wodnych w najbliższych dniach nastąpi czasowe zamknięcie drogi w rejonie miejscowości Kleszczewo, Gołębiewo Wielkie oraz Siwiałka.
Policjanci informują, że w najbliższym dniach na remontowanej drodze wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański planowane są czasowe zamknięcia drogi, co skutkować będzie zamknięciem ruchu w obu kierunkach. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, przyczyną takiego stanu rzeczy są warunki gruntowo-wodne i konieczność wykonania robót związanych z wgłębnym wzmocnieniem podłoża.

Planowane terminy zamknięcia drogi wojewódzkiej nr 222 to:

od 18.03.2019 (na okres około 2,5 miesiąca) miejscowość Gołębiewo Wielkie na długości ok. 100 metrów, początek za skrzyżowaniem ze światłami na Sobowidz jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego. Od 18.03.2019 (na okres około 4,5 miesiąca) miejscowość Siwiałka na długości ok. 300 metrów, początek za skrzyżowaniem z drogą gminną na Bojary jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego. Od 01.08.2019 (na okres około 3 miesięcy) miejscowość Siwiałka na długości ok. 100 metrów, początek przed miejscowością Siwiałka jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.

Na czas całkowitego zamknięcia drogi objazd zostanie przeprowadzony drogami krajowymi nr S6, 91, 22 oraz autostradą A1 (jako alternatywa). Obecnie, ze względu na ważny interes społeczny, trwają rozmowy z Gminą Starogard Gdański, Starostwem Powiatowym w Pruszczu Gdańskim i PKS Starogard Gdański.
/KWP Gdańsk/

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola