CZĄSTKOWO- CZOŁOWE ZDERZENIE GOLFA Z MERCEDESEM, 1 OSOBA RANNA

22 listopada 2017, 13:43

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło dzisiaj rano w Cząstkowie gmina Trąbki Wielkie. 22-letni Kierowca volkswagena golfa zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z mercedesem sprinterem. Kierowca golfa trafił do szpitala. Policja ustala czy kierowca był trzeźwy, podróżował sam. 30-letni kierowca mercedesa był trzeźwy. Zarówno on jak i podróżujący z nim pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Podczas wypadku panowały niekorzystne warunki atmosferyczne, było mglisto.

W środę (22 listopada br.) o godz.06.50 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że Cząstkowie gmina Trąbki Wielkie doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości jednego z kierowców, drugi trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 22-letni mieszkaniec gminy Przywidz jadący volkswagenem golfem w kierunku Cząstkowa zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z mercedesem sprinterem jadącym w kierunku Granicznej Wsi. Kierowca golfa trafił do szpitala w Starogardzie Gdańskim. Policja ustala czy kierowca był trzeźwy, podróżował sam. 30-letni mieszkaniec gminy Pelplin kierujący mercedesem był trzeźwy. Zarówno on jak i podróżujący z nim pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o wzmożenie ostrożności podczas jazdy, szczególnie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola