DEBATA SPOŁECZNA W PRZYWIDZU

19 marca 2018, 18:58

Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim zaprasza do udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 20 marca 2018 roku o godzinie 17.00 w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przywidzu przy ul. Gdańskiej 15. Celem tego spotkania jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa osób starszych.

Zachęcamy do przekazania nam swoich uwag na temat bezpieczeństwa w gminie Przywidz i podzielania się swoimi sugestiami na temat poczucia własnego bezpieczeństwa. Funkcjonariusze odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, omówią nowe narzędzia wpływające na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Przywidz, pokażą również jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń i aplikacji „Mój dzielnicowy”. Policjanci powiedzą o bezpieczeństwie seniorów, jak nie dać się oszukać, jakie triki wykorzystują oszuści, aby wyciągnąć pieniądze od osób starszych i na jakie zagrożenia można się natknąć w Internecie.

To kolejna już z cyklu debat organizowanych przez policje w
poszczególnych gminach powiatu.
Tematy, które zostaną omówione podczas debaty to:

1. Działania profilaktyczne dotyczące oszustw dokonywanych na seniorów.

2. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: zagrożenia zgłaszane przez mieszkańców powiatu gdańskiego – ograniczanie i przeciwdziałanie zagrożeniom.

3. Program „Dzielnicowy bliżej nas”: sylwetka dzielnicowego; potrzeby mieszkańców w zakresie kontaktu z dzielnicowym.

4. Aplikacja „Moja Komenda”: prezentacja aplikacji.
st.sierz. Jakub Radziwilski

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola