Z Gdyni do Hiszpanii po marzenia dzieci!

24 sierpnia 2017, 20:18

W ubiegłym tygodniu, 14 sierpnia ruszył niezwykły projekt „Droga do marzeń”. Dwóch chłopaków, pięć krajów i tysiące kibicujących im podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – tak krótko można podsumować wyprawę Kamila Wójcikiewicza i Michał Przytuła, którzy postanowili rzucić wszystko i ruszyć w podróż do Hiszpanii, by pomóc spełniać pragnienia podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Akcja „Droga do marzeń” to charytatywny projekt mający na celu zebranie funduszy na spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Kamil Wójcikiewicz i Michał Przytuła zaplanowali podróż autostopem z Gdyni do Hiszpanii, gdzie po dotarciu do granicy rozpoczną pieszą pielgrzymkę do miejscowości Sanatiago de Compostela na północy kraju.

Na pomysł przeprowadzenia tej akcji wpadłem przypadkiem. Od dobrych kilku lat chodziło mi po głowie, aby zrobić coś charytatywnego dla dzieci chorych
i cierpiących. Coś co spowoduje, że uśmiech na ich buziach znów się pojawi. Od zawsze też uwielbiałem podróżować, dlatego łącząc te fakty wpadłem na ciekawy pomysł, aby pomóc dzieciom z Fundacji Mam Marzenie właśnie poprzez wycieczkę
– mówi Michał Przytuła, uczestnik projektu „Droga do marzeń”.

Swoją niesamowitą podróż na bieżąco dokumentują na profilu „Projekt droga do marzeń” na Facebook’u, gdzie dodają zdjęcia, filmiki i wszystkie ważne informacje z przebiegu podróży, a przede wszystkim zachęcają do przekazywania środków na realizację marzeń podopiecznych Fundacji. Wszystkich ciekawych przebiegu podróży chłopaków oraz chętnych pomóc w zbiórce zachęcamy do wejścia na profil https://www.facebook.com/pg/projektdrogadomarzen/.

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola