GRAND PRIX w kickboxingu – Puchar Polski

31 października 2017, 20:10

Ponad 200 zawodników z Polski oraz z Czech, wzięło udział w zawodach o Otwarty Puchar Polski w kickboxingu – Grand Prix w formule pointfighting. Była to pierwsza edycja turnieju, który odbył się w Świdniku i będąc pod wrażeniem organizacji i poziomu rywalizacji turnieju, mamy nadzieję, że nie ostatnia!
Na ten turniej wybrała się żeńska reprezentacja Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino: Paulina Stenka, Zuzia Kalbarczyk, Małgosia Nastały i Julia Kwidzińska. Dziewczyny jak zwykle nie zawiodły i spisały się wyśmienicie!
Najwięcej, bo 4 walki podczas jednego dnia stoczyła Zuzia Kalbarczyk. Zwyciężyła wszystkie swoje przeciwniczki, dwie pokonując przed czasem i zasłużenie sięgnęła po podwójny Puchar Polski w gronie kadetek starszych. Kolejny Puchar Polski powędrował do Pauliny Stenka. Szczególnie kategoria powyżej 70 kg juniorek, przysporzyła wiele emocji. W finale Paulina po mądrze prowadzonej walce, szczególnie w drugiej i trzeciej rundzie, pokonała zawodniczkę gospodarzy, koleżankę z Reprezentacji Polski. Srebro w tym dniu powędrowało do Małgosi Nastały, która tego dnia przegrywała tylko z reprezentantkami Czech. Julia Kwidzińska po wyrównanych walkach ostatecznie uplasowała się na 3 miejscu, przegrywając z reprezentantką Polski, medalistką Mistrzostw Europy ze Skopje.
Dodatkowo Zuzia Kalbarczyk, odebrała z rąk Organizatora turnieju, trenera Piotra Bernata (LKSW DAN Świdnik) puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju w gronie kadetek starszych!
Podsumowując dzień 28 października był szczęśliwy i obfity w medale dla reprezentantek naszego województwa, gdyż jako jedyni zgłosiliśmy się do udziału w I edycji Pucharu Polski wersji pointfighting z pomorskiego. Łącznie w tych zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 22 polskich klubów oraz jeden klub z Czech.
Należy dodać, że Zuzia Kalbarczyk wspierana jest przez Sponsora, Firmę ITO DESIGN Filip Budda i Marzena Laskowska-Buda oraz najlepszą przychodnię w mieście – FIT MED – za co ogromnie dziękujemy. Ponadto wyjazd pozostałych zawodniczek sfinansowany był ze środków własnych Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Galeria zdjęć: TUTAJ!
Gratulujemy!

Rafał Karcz
Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola