Z Indonezji do Indii – wernisaż wystawy

10 lipca 2017, 13:52

Wernisaż wystawy „Z Indonezji do Indii”
Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury
oraz
Koncert jazzowy zespołu „Neverending Delays”
Autorzy prac: Maria Aleksandrowicz, Natalia Aleksandrowicz, Sonia Aleksandrowicz, Katarzyna Barszcz, Joanna Bernacka, Karolina Bloch, Dorota Ciecholewska, Amelia Dargas, Małgorzata Dargac, Małgorzata Gałka, Roksana Gdaniec, Irena Haryszyn, Lilianna Iwińska-Reginia, Katarzyna Dziuba-Krupska, Lena Krupska, Julia Kwiatkowska, Ewa Mazur, Paulina Miecznikowska, Jarek Modrzewski, Agata Ptak, Amelia Szewel, Anna Woś, Elżbieta Zajelska
Instruktor: Ola Ciecholewska

m 400 17349610 1265792836807729 7142625371751769492 oBatik, którego ojczyzną jest Indonezja, olbrzymią popularność zyskał również w Indiach i to właśnie ten zakątek świata stał się inspiracją dla artystów-amatorów, tworzących na co dzień w Pracowni Batiku SOK. Prace to inspiracje indyjskie, skojarzenia z tamtejszą kulturą, religią, przyrodą. Artyści swoimi batikami przenoszą nas do świata intensywnych kolorów, gorącego powietrza, niezwykłej atmosfery orientu. Ciepło wosku, piękna kolorystyka, a także indywidualne spojrzenie na tradycje to idealne połączenie światów: indonezyjskiego, indyjskiego oraz polskiego. Liczymy, że wystawa nie tylko ucieszy oko widza, ale również zainspiruje do odkrywania krajów Azji i Pacyfiku. Namaste.

Ola Ciecholewska – rocznik 90′, absolwentka Wschodoznawstwa (UAM w Poznaniu), instruktor batiku, koordynator projektów, fascynatka kultury i filozofii azjatyckiej, aktualnie zaangażowana w „muralowanie” Słupska.

8 lipca 2017 (sobota)
godz. 18:00
Wernisaż wystawy „Z Indii do Indonezji” – Wystawa Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury
godz. 19:00
Koncert Neverending Delays
wstęp wolny
m 600 fot. Praetorian Black

Piotr Pawłowski (Made in Poland, The Shipyard) i Michał Miegoń (Kiev Office, The Shipyard) w muzycznym duecie Neverending Delays urządzają efektowną dekonstrukcje jazzu, muzyki tła (tytułowy Muzak) oraz elektroniki, przypominającej wspólny jam Autechre, Marka Bilińskiego i Stanisława Soyki.

Każdy z czterech utworów na ich debiutanckiej płycie „Muzak The Masses”, zgodnie z nazwą zespołu, charakteryzuje się nieskrępowaną wolnością w kwestiach długości. Neverending Delays raz na zawsze zacierają granicę pomiędzy przekazem podprogowym a zaskakującym doborem sampli.

Czy jest to soundtrack do samotnej nocy w ciemnym, zimnym markecie? Zapowiedź kwitnącego uczucia? Eksperyment stylistyczny? Nie, to Muzak dla coraz bardziej zagubionych mas idealnie skrojony na miarę naszych czasów.

Pierwsi słuchacze donoszą :
Jakub : „Od pierwszych sekund słuchania muzyki Neverending Delays słychać że duet opracował nowatorskie podejście do klasyki jazzu, podszyte gęsta tkanką spontaniczności, ale i niepokoju. Brak jest tu niepotrzebnej ekwilibrystyki, cieszą odniesienia zarówno do Namysłowskiego oraz Jacaszka”

Przemysław : „Słuchając albumu wyobrażam sobie powracających z długiej podróży rdzennych Kaszubów, którzy siadają na werandzie swojego dawno nie widzianego domu, zażywają tabakę i śpiewają swoje pieśni…ale zakłóca je harmider z sąsiednich domów”

Agnieszka : „Neverending Delays’ to bardzo udany debiut tego superduetu, udanie łączący indie rock z jazzem, nieodstający poziomem od świeżych amerykańskich formacji występujących w tym roku na festiwalu Coachella”.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
Facebook logo square 40
https://www.facebook.com/events/137345086817324
Ekspozycja wystawy: 8.07.2017 – 30.07.2017
od pon.-pt. w godz. 10:00 – 20:00
soboty w godz. 11:00 – 14:00
niedziele – nieczyne

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola