Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie gdańskim

03 sierpnia 2020, 15:13

W piątek na terenie całego kraju policjanci prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Do tej akcji chętnie dołączyli mundurowi z powiatu gdańskiego. Działania obejmowały szczególnym nadzorem miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczenia prędkości przez kierowców.

W miniony piątek (31 lipca br.) na terenie całego kraju policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W akcji oczywiście brali też udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Podczas działań mundurowi z Pruszcza Gdańskiego szczególnym nadzorem objęli miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczeń prędkości. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci oczywiście nie zapomnieli
o sprawdzeniu trzeźwości kierowców oraz zwróceniu uwagi na inne niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego.

Stróże prawa na terenie powiatu gdańskiego podczas akcji nakładali mandaty karne na kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości. Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zauważyli, że w związku z trwającym okresem wakacyjnym ruch na drogach był duży, ale dzięki wcześniejszej informacji o przeprowadzanej akcji przez policjantów większość kierowców przestrzegała obowiązujących przepisów.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że nadmierna, niedostosowana do warunków
i własnych umiejętności prędkość, jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Szczególnie w okresie wakacyjnym naszym celem powinno być bezpieczne dotarcie do celu podróży, a nie za wszelką cenę przebycie drogi w jak najkrótszym czasie.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola