Kaszebe Runda 2017 startuje 28 maja !

08 maja 2017, 20:05

 

KaszebeRunda to rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. W 2017 szykujemy formę ponad normę na 28 maja.

Tradycyjnie ostatnia niedziela maja, to kolarskie wydarzenie na Pomorzu, które gromadzi entuzjastów jazdy na długim i bardzo długim dystansie.

Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Na trasę zapraszamy amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej oraz aktywnych kolarzy. Nieważne, na jakim rowerze jeździsz, ważne, że ustanowisz swój własny rekord.

Wszystkie trzy pętle KaszebeRunda to twarde drogi asfaltowe. Każda trasa zaplanowana jest tak, aby wysiłek włożony w jej pokonanie był czystą przyjemnością. Większość jazdy odbywa się drogami mniej uczęszczanymi przez samochody oraz biegnącymi przez obszary leśne oraz krainę kaszubskich jezior. Zdecydowana większość zakrętów jest w prawą stronę, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Miejsca newralgiczne zabezpieczają oznakowani strażacy z lokalnych OSP. W zaznaczonych miejscowościach zorganizowane są Punkty Regeneracyjne tzw. BUFETY, obsługiwane przez rdzennych mieszkańców. Większość produktów jest przygotowywana domowym sposobem, gwarantującym świeżość i niepowtarzalny smak.

Zapraszamy indywidualnie i firmowo, osobno i drużynowo.

CHALLENGE KaszebeRunda 2017:

W formule Challenge KR o wyniku stanowi suma kilometrów przejechanych przez wszystkich członków firmy/drużyny, a czas przejazdu nie jest brany pod uwagę.

START:

Biuro startowe KaszebeRunda znajduje się w Aqua Centrum w Kościerzynie przy ul. Hallera 2.

DYSTANSE:

W edycji 2017 długości poszczególnych tras przedstawiają się następująco: 65 km, 105 km, 208 km.

Edycja 2017 Kaszebe Runda przebiegać będzie, dla dystansów średniego i długiego, po nowej trasie w jej początkowym fragmencie. Nowością będzie przejazd przez gminy Lipusz i Dziemiany.

W Dziemianach zaplanowany jest pierwszy Bufet – tzw. śniadanie Kaszebe Runda. W związku z nowym przebiegiem trasy korekcie ulegną długości dystansów średniego do 105 km i długiego do 208 km.

Dystans krótki 65 km nie ulega zmianie.

Szczegółowy przebieg w zakładkach TRASA 65 TRASA 125 TRASA 195

REJESTRACJA

Rejestracja na tegoroczną edycję jest aktywna.

W maratonie rowerowym może wystartować każdy, kto ukończył 18 lat. Osoby niepełnoletnie mogą wystartować pod opieką prawnego dorosłego opiekuna. W pakiecie startowym: oddychający fluo numer startowy, chip pomiarowy, opaska identyfikacyjna do stref bufetowych, mapa trasy, odblask samozaciskowy, eskorta ratownicza, bezpłatny serwis rowerowy, pasta party i masaż na mecie, medal ukończenia.

Kalendarz IMPREZ NA ROK 2017:

http://kaszeberunda.pl/wp-content/uploads/2016/11/Kalendarz_RowerOver_2017A.pdf

Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu
im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola