Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez Policję

11 czerwca 2019, 11:52

Podczas minionego weekendu mundurowi z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich oprócz alkoholu był także pod wpływem narkotyków. Dzięki pracy funkcjonariuszy, którzy podczas ostatnich dni sprawdzili blisko 500 kierowców, osoby jeżdżące po alkoholu są eliminowane z ruchu drogowego. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi do 2 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas minionego weekendu sprawdzili trzeźwość blisko 500 kierowców. Trzech z nich prowadziło samochód mimo spożycia wcześniej alkoholu. Jeden z tych mężczyzn był także pod wpływem narkotyków – amfetaminy. Nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto mundurowi podczas jednej z kontroli zatrzymali 33-latka, który posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy wyżej opisani już w najbliższych dniach usłyszą zarzuty odpowiednio kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości lub środków odurzających oraz niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi do 2 lat więzienia, natomiast niestosowanie się do zakazu sądowego zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola