Koncert Dyplomantów już w tę niedzielę!

09 maja 2017, 14:21

Już w tę niedzielę, 14 maja o godzinie 19:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się III koncert najlepszych dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku 2016/2017! Tego wieczoru zadyryguje sam Dyrektor Artystyczny PFB: George Tchitchinadze.
Polska Filharmonia Bałtycka od kilku lat honoruje najlepszych dyplomantów gdańskiej Akademii Muzycznej, którzy wyróżnili się w ciągu bieżącego roku akademickiego wybitnymi osiągnięciami. Przygotowują oni wyjątkowy program, który dla muzyków jest dużym wyzwaniem, lecz i dowodem ich talentu. Z kolei dla publiczności wydarzenie to jest co roku źródłem niezapomnianych doznań estetycznych.
W tym roku wśród uhonorowanych dyplomantów znaleźli się Julia Pruszak – sopranistka (klasa dr hab. Ewy Marciniec), Kamila Olas – akordeonistka (klasa prof. dr hab. Elżbiety Rosińskiej), Adam Piórkowski – pianista (klasa dr. Kordiana Góry) i Szymon Sutor – za kompozycję i aranżację jazzową (klasa dr Aleksandry Tomaszewskiej).
W programie znalazły się odpowiednio: recytatyw i aria Julii (Giulietty) Eccomi in lieta vesta… Oh! quante volte z I aktu opery Capuleti i Montecchi Vincenzo Bellini, suita koncertowa Bajki na akordeon i orkiestrę symfoniczną Václava Trojana, III Koncert fortepianowy d-moll, op. 30 Siergieja Rachmaninowa i Mirage na septet jazzowy (głos, saksofon sopranowy, akordeon, gitara jazzowa, fortepian, kontrabas, perkusja) oraz orkiestrę smyczkową Szymona Sutora.
W Sali Koncertowej zagra także Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją jej Dyrektora Artystycznego, George’a Tchitchinadze.

Bilety od 10 złotych do nabycia w kasach PFB i na

http://filharmonia.gda.pl
Szczegóły: bilety@filharmonia.gda.pl, 58-320-62-62, 58-323-83-62

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola