Majowy weekend będzie czasem wytężonej służby dla policjantów

29 kwietnia 2020, 21:02

Przed nami kolejny długi weekend. Podczas majówki policja i inne służby, które dbają o bezpieczeństwo jak zwykle będą z poświęceniem realizować powierzone im zadania. Na terenie powiatu gdańskiego będzie można spotkać policjantów, którzy nie tylko zwracają szczególną uwagę na osoby lekceważące przepisy ruchu drogowego czy porządkowe, celem ich pracy nadal będzie uświadamianie, że w obliczu zagrożenia koronawirusem życie i zdrowie zależy od postawy nas wszystkich.

W postawie społeczności powiatu gdańskiego widać dużą determinację w ochronie najważniejszych dóbr – zdrowia i życia. Zdecydowana większość ludzi korzystających z przestrzeni ogólnodostępnych zasłania usta i nos. Praktycznie każdy z nas stosuje zasadę zachowania bezpiecznej odległości. Nowe zasady obowiązujące od 20 kwietnia dotyczące ustalenia ilości osób przebywających w sklepach czy świątyniach znalazły zrozumienie i są powszechnie stosowane. Wśród osób odbywających kwarantannę sporadycznie zdarzają się pojedyncze przypadki nieprzestrzegania tego obowiązku.

Policjanci oraz żołnierze funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Gminnych niezmiennie prowadzą działania ukierunkowane na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Stróże prawa podczas majowego weekendu tradycyjnie podczas służby kontrolować będą przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego. Uwadze policjantów nie ujdzie kwestia trzeźwości i zachowania zasad bezpieczeństwa podczas kierowania pojazdami.

Coraz wyższa temperatura zachęca do wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu. Należy przy tym pamiętać o zachowaniu zasad, o których wspomniano wyżej. Oczywiście mundurowi nadal będą uczulać i informować o konieczności przestrzegania obostrzeń. Policjanci podczas swojej pracy nie tylko będą zwracać uwagę ale też służą realną pomocą np. wręczają potrzebującym osobą maseczki, otrzymane od lokalnych samorządów.

Niezmienne pozostają kontrole osób przebywających na kwarantannie.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola