Mała książka , wielki człowiek

30 września 2020, 18:42

Drodzy Rodzice! Zapraszamy Was serdecznie wraz ze swoimi pociechami do wzięcia udziału w akcji Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, która przystąpiła do projektu pn. „Mała książka – wielki człowiek”. Organizatorem akcji jest Instytut Książki we współpracy z Fundacją Metropolia Dzieci. Jest ona skierowana do przedszkolaków. Inicjatywa ma zachęcić rodziców oraz ich młodsze pociechy do czytania książek codziennie, a także do odwiedzenia biblioteki.
Zasady uczestnictwa są proste! Wystarczy zapisać dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do biblioteki (Lub jak już jesteście zapisani, przyjść i wypożyczyć książeczki). Każdy otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, składającą się z Karty Małego Czytelnika, naklejek oraz książki wraz z broszurą dla rodziców. Po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Warto dodać, że naklejki otrzyma dziecko każdorazowo po wypożyczeniu, co najmniej jednej książki.
Uwaga, uwaga! W ,,Wyprawce” znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o bezcennej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Anit Kotwa-Kąkol
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola