MIKOŁAJKI Z POMORSKĄ POLICJĄ- AKCJA W RUSOCINIE

10 grudnia 2017, 19:31

Policjanci z pruszczańskiej drogówki uczestniczyli w wojewódzkich
działaniach kontrolno-profilaktycznych pn. „Mikołajki z pomorską
drogówką”. Z tej okazji funkcjonariusze prowadzili kontrole stanu technicznego pojazdów przy bramkach wjazdowych na autostradę w miejscowości Rusocin. W przypadku policyjnej kontroli zakończonej bez uwag, każdy kierujący otrzymywał upominek.

W środę (06 grudnia br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania
kontrolno-profilaktyczne pn. „Mikołajki z pomorską drogówką”. W trakcie tej akcji przewidziano prowadzenie kontroli stanu technicznego pojazdów poruszających się pomorskim odcinkiem autostrady A1. W te działania włączyli się również funkcjonariusze z pruszczańskiej drogówki, którzy prowadzali kontrole drogowe przy bramkach wjazdowych na autostradę w miejscowości Rusocin.

Mundurowi w czasie prowadzonej akcji koncentrowali się na podwyższeniu świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań na drodze oraz prawidłowego stanu oświetlenia pojazdu. Duży nacisk położony został także na widoczność na drodze, zgodnie z zasadą „widzieć i być widzianym”.

W przypadku braku uwag funkcjonariuszy, osoby kontrolowane otrzymywały upominki w postaci tzw. samochodowych latarek życia oraz elementów odblaskowych.

Mundurowi w Rusocinie skontrolowali 13 samochodów. 12 kierowców otrzymało od stróżów prawa mikołajkowe upominki, funkcjonariusze zatrzymali 1 dowód rejestracyjny i nałożyli jeden mandat karny.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola