Mimo wszystko, zostaję w domu! – materiał KWP Gdańsk

06 maja 2020, 13:05

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku apeluje do mieszkańców województwa pomorskiego o zachowanie szczególnej rozwagi przy podejmowaniu decyzji o wychodzeniu z domu.

Złagodzenie obostrzeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, może spowodować, iż większość z nas, po długim okresie przebywania w domu, będzie podejmowało decyzje o korzystaniu z przestrzeni publicznej, w tym plaż, parków, centrów handlowych, w sposób nieograniczony. Pamiętać jednak musimy o tym, że spowodować to może narażenie na utratę zdrowia, a nawet życia naszego i naszych bliskich.

W trosce o nas wszystkich Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku apeluje o rozsądne podejmowanie decyzji w kwestii opuszczania miejsca zamieszkania.

Gdy jednak decydujesz się na wyjście z domu, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

Zakrywaj usta i nos za pomocą maseczki lub odzieży.
Zachowaj bezpieczną odległość od innych osób (min. 2 m).
Stosuj zalecane formy ochrony podczas kichania i kaszlu.
Na bieżąco śledź komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia – STOSUJ JE WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo naszych dzieci, rodziców i dziadków w dużej mierze zależy od nas samych! Dlatego…mimo wszystko, zostańmy w domu!

KWP Gdańsk

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola