W najbliższych dniach policjanci przeprowadzą cykliczne działania „Prędkość” i „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

17 lipca 2020, 23:24

Już dzisiaj policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspólnie z mundurowymi z Tczewa prowadzą działania „Prędkość”. Natomiast jutro stróże prawa zwrócą szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego w trakcie ogólnopolskiej akcji.

Dzisiaj na terenie powiatów gdańskiego i tczewskiego policjanci wydziałów ruchu drogowego z obu jednostek prowadzą działania „Prędkość”. Celem tego typu akcji jest zawsze uświadomienie kierowcom zagrożeń, jakie niesie ze sobą przekraczanie dozwolonej prędkości. Oczywiście policjanci podczas służby dużą część czasu poświęcą na pomiary prędkości i kontrole drogowe osób, które lekceważą zasady bezpieczeństwa, przekraczając ją. Kierujący łamiący ograniczenia muszą liczyć się z mandatem karnym i punktami.

Uwadze policjantów nie ujdą też inne wykroczenia drogowe, w tym niestosowanie pasów bezpieczeństwa i przewóz dzieci w niewłaściwy sposób, czy korzystanie z telefonów podczas jazdy.

Jutro natomiast na terenie całego kraju mundurowi prowadzić będą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. W akcji uczestniczyć będą też policjanci z Pruszcza Gdańskiego. Podczas tych działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo pieszych i rowerze stróże prawa zwrócą uwagę na zachowanie właściwych relacji pomiędzy między nimi a kierującymi pojazdami mechanicznymi. Policjanci będą uczulać uczestników ruchu drogowego na zachowanie zasad bezpieczeństwa, przestrzeganie przepisów i właściwe współdzielenie przestrzeni na drodze.

Mundurowi z całą stanowczością reagują na niebezpieczne zachowania takie jak:

– nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu czy rowerzyście, znajdującym się na wyznaczonym przejściu czy przejeździe przez jezdnie

– wyprzedzanie na przejściach dla pieszych czy bezpośrednio przed nimi

– omijanie pojazdów, które zatrzymały się w celu umożliwienia pieszemu czy rowerzyście przejście na drugą stronę jezdni

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola