W niedzielę Ogólnopolski Dzień Golfa – bezpłatne lekcje gry również na Pomorzu

01 czerwca 2019, 13:49

Jak w oryginalny sposób spędzić najbliższą niedzielę? Spróbować gry w golfa! Już 2 czerwca odbędzie się ósma edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Na blisko 50 obiektach w całym kraju odbędą się tego dnia lekcje gry dla początkujących oraz inne atrakcje, w których uczestnictwo jest całkowicie darmowe. Sprawdzamy, zagrać na Pomorzu!

„W Polsce golf to wciąż jeszcze sport mało znany, ale na świecie ta olimpijska dyscyplina należy do najpopularniejszych, zarówno pod względem liczby widzów, jak i zawodników. Szacuje się, że po kij golfowy regularnie sięga 60 mln ludzi żyjących na sześciu kontynentach. Dlatego zanim ktoś wyda opinię, że to nie jest sport dla niego warto zobaczyć prawdziwe pole golfowe na własne oczy, skorzystać choćby z jednej lekcji i wtedy wyrobić opinię” – mówi sekretarz Polskiego Związku Golfa Bartłomiej Chełmecki.

Aby wziąć udział w bezpłatnych zajęciach należy po prostu udać się na wybrany obiekt golfowy. Wszystkie miejsca uczestniczące w wydarzeniu opisane są na: www.dziengolfa.pl, a na mapie znalazły się cztery pomorskie obiekty: Golf Park City Gdynia, Tokary Golf Club, Postołowo Golf Club oraz Golf Club Zajączkowo.

Na naukę gry można zatem pojechać do słynącego z wysokiego poziomu kształcenia juniorów klubu Tokary, wziąć udział w golfowych konkursach w Golf Park City Gdynia, które odbędą się między godz. 10 a 12.00 lub pojechać na dzień otwarty do Zajączkowa pod Słupskiem (bezpłatne zajęcia będą odbywać się między 10 a 14.00)
Położone koło Pruszcza Gdańskiego Postołowo ma nie lada gratkę dla odwiedzających – zaprasza bowiem na… footgolf, czyli połączenie golfa oraz piłki nożnej. Można oczywiście skorzystać z lekcji tradycyjnej gry na tym jednym z najlepszych europejskich pól, które w dniach 7-9 czerwca będzie gospodarzem mistrzostw Polski.

Zanim zagrają najlepsi polscy gracze warto 2 czerwca samemu spróbować, a przynajmniej zobaczyć na może uczestniczyć – bez względu na wiek czy wcześniejsze doświadczenie sportowe. Uczestnicy Ogólnopolskiego Dnia Golfa będą mogli zapoznać się m.in. z historią i teorią tej olimpijskiej gry, nauczyć się prawidłowego ustawienia, chwytu kija czy swingu golfowego oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Golf – ile to potem kosztuje
A co jeśli niedzielna lekcja nam się spodoba i będziemy chcieli grać dalej? Z jakimi kosztami należy się liczyć?

„Wbrew stereotypowej opinii nauka gry w golfa może być tańsza od tenisa czy narciarstwa. Wiele obiektów oferuje atrakcyjne pakiety dla początkujących, a także całoroczne abonamenty dla dzieci i młodzieży” – opowiada Chełmecki.

Koszt kursu na Zieloną Kartę (to dokument poświadczający zdobyte umiejętności golfowe, a tym samym uprawniającym do gry na polach golfowych w całej Polsce i udziału w turniejach dla początkujących) obejmujący około 10 godzin nauki gry waha się między 600-1600 zł, zależnie od obiektu i formuły (grupowa czy lekcje indywidualne). Nie trzeba mieć swojego sprzętu, bo wypożyczenie kija i piłek jest w cenie kursu, ani specjalnego stroju, choć mile widziana jest koszulka polo i wygodne sportowe buty.

Ogólnopolski Dzień Golfa ma być akcją, która nie tylko przybliży zainteresowanym golf, ale pozwoli zapoznać się z ofertą obiektów, które niejednokrotnie są blisko miejsca zamieszkania, a niewiele osób ma odwagę sprawdzić ich ofertę.

Koordynatorem akcji jest Polski Związek Golfa, wspierany w tym zakresie przez PGA Polska – organizacja zrzeszająca profesjonalnych instruktorów golfa. Partnerami wydarzenia są Citi Handlowy, Audi, Dr Irena Eris oraz Golf Channel Polska.

W 2018 roku liczbę gości, którzy spróbowali swych sił na polach golfowych, driving range’ach i symulatorach golfa, oszacowano na ponad 4100.

Więcej informacji: www.dziengolfa.pl.

Anna Kalinowska

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola