Pijany kierowca próbował potrącić policjanta

17 czerwca 2019, 13:53

W niedzielę przed godziną 13.00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełniący służbę na terenie powiatu gdańskiego podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu osobowego. Kierowca forda zignorował sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, podczas którego uciekający próbował potrącić jednego z mundurowych, funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę. Okazało się, że w pojeździe przebywa dwóch mężczyzn. Obaj byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani. Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem, za które grozi do 10 lat więzienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 13.00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pełnili służbę na terenie powiatu gdańskiego, próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego fordem. Mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. W pewnym momencie uciekający stanął. Funkcjonariusz wyszedł z radiowozu, żeby dokonać kontroli i wtedy kierowca forda gwałtownie ruszył w jego kierunku. Policjant uskoczył z toru jazdy forda i jednocześnie oddał dwa strzały z broni służbowej. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali uciekający pojazd. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn – 38-letni obywatel Mołdawii i 36-letni obywatel Ukrainy. Obaj byli nietrzeźwi. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci, pod nadzorem prokuratora, prowadzą czynności mające dokładnie określić okoliczności tego zdarzenia.

Kierowca forda najprawdopodobniej usłyszy zarzuty czynnej napaści na policjanta, niezatrzymania się do kontroli i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem, za które grozi do 10 lat więzienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola