Płaciła skradzioną wcześniej kartą bankomatową – została zatrzymana przez policjantów

17 czerwca 2020, 21:46

Mundurowi z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich zatrzymali kobietę, która używała skradzionej wcześniej karty płatniczej. W trakcie czynności z zatrzymaną okazało się, że wcześniej popełniła podobne przestępstwo w Gdańsku. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Stróże prawa z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich podczas swojej pracy uzyskali informację, że 26-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego może posługiwać się nieswoją kartą płatniczą.
Pracując nad tą sprawą ustalili, że karta została skradziona pod koniec maja na terenie gminy. Po zebraniu niezbędnych informacji, 16 czerwca zatrzymali 26-letnią kobietę, którą podejrzewali o kradzież i używanie karty. Podczas przeszukania mundurowi oprócz karty, którą ostatnio posługiwała się kobieta, znaleźli także inną, skradzioną pod koniec roku na terenie Gdańska.
26-latka została przewieziona do komisariatu i przesłuchana. Kobieta usłyszała łącznie 11 zarzutów – 10 dotyczy kradzieży z włamaniem, a jeden kradzieży. Następnie policjanci z Ceder Wielkich przekazali zatrzymaną mundurowym z Gdańska, gdzie kobieta najprawdopodobniej usłyszy kolejne zarzuty, dotyczące sprawy skradzionej na terenie tego miasta karty.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola