Płaciła znalezioną kartą kredytową. Została zatrzymana przez policjantów

10 lipca 2019, 12:22

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 45 – latkę, która włamała się na konto bankowe, dokonując transakcji płatniczych przy wykorzystaniu znalezionej karty kredytowej. Teraz zatrzymana kobieta musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za czyn, którego się dopuściła kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego wykonali szereg czynności, żeby odzyskać utraconą kartę kredytową, którą posługiwała się 45-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego. Kobieta tłumaczyła się mundurowym, że znalazła kartę kredytową. Utraconą kartą kredytową zdążyła zapłacić 5 raz za zakupy i 2 razy usiłowała. Została zatrzymana przez policjantów przy, kolejnej próbie posłużenia się kartą.

Teraz o losie 45-latki zadecyduje sąd. Za włamanie się na konto bankowe, dokonując transakcji płatniczych przy wykorzystaniu znalezionej karty kredytowej grozi kara do 10 – lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, o obowiązku oddawania znalezionych przedmiotów, dokumentów, rzeczy wartościowych do urzędów, biur rzeczy znalezionych lub najbliższych jednostek policji. Zachowanie ich dla siebie, może wywołać poważne konsekwencje prawne.

,, Uwaga: Treść niniejszej wiadomości może być poufna i objęta zakazem jej
ujawniania. Jeśli czytelnik niniejszej wiadomości nie jest jej zamierzonym
adresatem informujemy, że wszelkie rozprowadzanie, dystrybucja lub powielanie niniejszej wiadomości jest zabronione na podstawie art. 32 rozporządzenia UE 2016/679 RODO. Jeżeli otrzymał Pan/ Pani wiadomość omyłkowo, proszę bezzwłocznie zawiadomić nadawcę wysyłając
odpowiedź na niniejszą wiadomość i usunąć ją z poczty. Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz podległych Komisariatach Policji znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej KPP Pruszcz Gdański.”

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola