Pogotowie – Dzień Otwarty, nowy sprzęt i przydatne informacje

21 listopada 2017, 20:26

Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim zaprasza na 25 listopada na Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego dowiemy się dokładnie o zakresie usług, udzielanych przez pogotowie, oraz zobaczymy też karetkę „S” i motocykl ratowniczy.

W programie Dni Otwartych znajdzie się ponadto pokaz pierwszej pomocy, pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi, oraz konkursy i zabawy związane z ratownictwem medycznym.

Powiat Gdański pozyskał także właśnie 450 000 złotych na karetkę i 150 000 złotych na nowy motocykl ratowniczy z budżetu wojewody pomorskiego. Trwają procedury przetargowe na sprzęt, który zostanie kupiony do końca roku.

Przypominamy, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna w SPPR Pruszcz Gdański, udzielana jest od godziny 18 po południu do 8 rano w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

W poradni chirurgii ogólnej, czynnej pn – czw 15 – 21.00, pt 10-20.00, sobota i niedziela 8 – 20, leczenie nagłych przypadków (zdarzenia w dniu bieżącym) odbywa się bez skierowania, natomiast leczenie planowe i kontynuacja leczenia wymaga skierowania od lekarza podstawowej opieki medycznej.

Zgodnie z kontraktem zawartym z NFZ, poza wymienionymi wyżej godzinami, pogotowie nie przyjmuje pacjentów.

W związku z rządowym przeniesieniem dyspozytorni karetek pogotowia do Gdańska, wyjazd kartek z Pruszcza Gdańskiego wymaga telefonu od zgłaszającego do dyspozytorni w Gdańsku. Dopiero wtedy, po otrzymaniu dyspozycji, SPPR może zrealizować zlecenie.

Sylwia Makrucka
Wydział Spraw Społecznych
Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola