Półfinał Wojewódzki w Piłce Nożnej Dziewcząt w Suchym Dębie

29 maja 2017, 20:46

Piłka nożna zyskuje coraz większe rzesze fanów wśród dziewcząt i kobiet. Rywalizacja żeńskich drużyn staje się bardzo popularna i zyskuje na znaczeniu. Jedną z odsłon tej fascynacji była rywalizacja w półfinale wojewódzkich tych rozgrywek na obiektach Zespołu Szkół w Suchym Dębie. Obok miejscowej drużyny ZS Suchy Dąb, która reprezentowała powiat gdański do rozgrywek stanęły ekipy z Chojnic (powiat chojnicki), Łubiany (powiat kościerski) i Pinczyna (powiat starogardzki).

Stawką zawodów był udział w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w Gdyni. Zespół z Żuław rozpoczął turniej efektownym zwycięstwem nad ekipą z Pinczyna 7-3. Zmęczenie i kontuzje oraz dobra forma innych drużyn doprowadziły do zakończenia zawodów przez ZS Suchy Dąb na trzecim miejscu.
Życzymy zwycięzcom sukcesów w finale drużynowym, a my postaramy się w przyszłym roku na kolejne sukcesy i wygrane – powiedział Krzysztof Zyszczak trener ZS Suchy Dąb. W drużynie z powiatu gdańskiego zagrały: Marta Chęcinska, Małgorzata Cichorz, Martyna Drapiewska, Weronika Hynek, Wiktoria Kopania, Katarzyna Korzeniewska, Nadia Kowalska, Karolina Kussauer, Zuzanna Łukaszewicz, Agata Sasnal.
Klasyfikacja końcowa:
1. SP w Łubianie,
2. SP nr 3 w Chojnicach,
3. SP w Suchym Dębie,
4. PSP w Pinczynie.

Urząd Gminy Suchy Dąb

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola