Policjanci apelują o rozsądek w związku z ostatnimi dniami wakacji

30 sierpnia 2020, 21:17

Przed nami ostatni weekend wakacji. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów na drodze. W związku z przewidywanym wzmożonym ruchem w naszym regionie mundurowi zwracają uwagę, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od nas samych i zapowiadają konsekwentne reagowanie na stwarzające zagrożenie zachowania kierowców.

Zbliża się ostatni weekend wakacji. Jak co roku w tym okresie na drogach naszego województwa będzie można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów. Dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim najbliższe dni będą czasem wzmożonej aktywności. Mundurowi prowadzić będą działania „Bezpieczny weekend” i „Kaskadowy pomiar prędkości”, których głównym celem jest ograniczenie zachowań stwarzających zagrożenie na drodze.

Stróże prawa szczególną uwagę zwrócą na przestrzeganie ograniczeń prędkości, prawidłowe stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików. Oczywiście każdy z kontrolowanych zostanie też sprawdzony pod kątem trzeźwości.

Przypominamy o tym, że pośpiech jest złym doradcą i lepiej zaplanować podróż, niż jechać na ostatnią chwilę, gdy „czas nas goni”. Niestety często skutkuje to przekraczaniem dozwolonej prędkości i szeregiem niebezpiecznych zachowań na zatłoczonej drodze.

Nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, jazda zbyt blisko poprzedzającego pojazdu wraz z niedostosowaną do warunków i umiejętności prędkością stanowią główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Mundurowi zwracają uwagę, że bezpieczeństwo nas, osób najbliższych, jak i postronnych zależy w dużej mierze od naszego zachowania. Kierowcy i inni uczestnicy ruchu drogowego stwarzający zagrożenie swoim zachowaniem nie mogą liczyć na pobłażanie u policjantów.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola