POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ NA DROGACH PODCZAS NAJBLIŻSZEGO WEEKENDU

31 maja 2018, 13:09

Przed nami następny długi weekend, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend”.
W najbliższy weekend, pierwszy czerwcowy, należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Na drogach będzie więcej pojazdów, a szczególnie na wyjazdowych i dojazdowych do i z wielu miejscowości, a przede wszystkim dużych miast.
W całej Polsce nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Podczas tego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych.
Podczas ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend” trwających od środy tj. od 30 maja do 03 czerwca br. oprócz kontroli prędkości, policjanci pełniący służbę zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci.
Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów.
Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.
Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Po dwóch, trzech godzinach jazdy róbmy przerwy w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu.
Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!

Rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola