POLICJANCI DZIĘKUJĄ MIESZKAŃCOM ZA CZUJNOŚĆ

15 marca 2019, 23:19

Mundurowi z Pruszcza Gdańskiego otrzymali w tym tygodniu informację, że uaktywnili się oszuści podający się za policjantów. Dzwonią do osób starszych i próbują wyłudzić pieniądze. Wszyscy seniorzy byli czujni i w porę zorientowali się, że dzwoniąca do nich osoba nie jest tą, za którą się podaje. Pamiętajmy, że Policjanci nigdy nie proszą o podanie informacji na temat posiadanych oszczędności na kocie bankowym lub trzymanych w domu.
W czwartek (14 marca br.) po godzinie 09.30 do 72 – letniej mieszkanki Pruszcza Gdańskiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował, że oszuści chcą dokonać kradzieży pieniędzy z jej konta. Była to informacja nieprawdziwa . 72-latka nie dała się oszukać, po prostu rozłączyła rozmowę. Następnie do policjantów z Pruszcza Gdańskiego zaczęły docierać zgłoszenia, że ktoś dzwoni do innych osób starszych i podając się za policjanta wypytuje o ich oszczędności. Wszyscy seniorzy byli czujni i nie dali się oszukać.
Informujemy i apelujemy do osób starszych: policjanci nigdy nie zwracają się z prośbą o wpłacenie pieniędzy. Jeżeli tylko mamy do czynienia z taką prośbą, telefoniczną lub w kontakcie osobistym, możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. W takim przypadku natychmiast kontaktujmy się z numerem alarmowym.
Funkcjonariusze z Pruszcza Gdańskiego po raz kolejny przypominają: jeżeli nie znamy osoby, która Nas o coś prosi, zawsze kierujmy się zasadą ” ograniczonego zaufania” . Szczególnie w przypadkach, gdzie jest prośba dotyczy nagłej pożyczki lub przekazania środków z konta bankowego.
Policjanci apelują – Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać !!!

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola