Policjanci i inspektorzy SANEPIDU cały czas współpracują w zwalczaniu pandemii

10 września 2020, 06:41

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego nieprzerwanie prowadzą działania z inspektorami Sanepidu, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Służby sprawdzają m.in. sklepy, lokale usługowe i sale weselne gdzie przypominają o obowiązujących obostrzeniach. Osoby, które w sposób lekceważący podchodzą do obowiązujących przepisów, mogą spodziewać się stanowczej reakcji policjantów.

Jak już wcześniej pisaliśmy policjanci z Pruszcza Gdańskiego wraz z inspektorami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Pruszcza Gdańskiego wspólnie pracują dla ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze cały czas informują i przypominają o wprowadzonych obostrzeniach. Celem policyjnych działań niezmiennie jest wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia.

Podczas wspólnych służb funkcjonariusze kontrolują placówki handlowe, punkty usługowe, sale weselne i miejsca, które są chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszego powiatu. Sprawdzeniu podlega w szczególności przestrzeganie zasady bezpieczeństwa. Mundurowi i inspektorzy kontrolują zasłanianie ust i nosa, dostępność płynów dezynfekcyjnych i stosowanie dystansu społecznego.

Stróże prawa podczas codziennych służb interweniują wobec osób, które nie przestrzegają ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się groźnej choroby. Policjanci kładą nacisk na egzekwowanie przepisów o zachowaniu się w miejscach publicznych i stosowanie obowiązku zasłaniania twarzy. Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Pamiętajmy, że w sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących obostrzeń osoba może zostać ukarana mandatem karnym. Za niestosowanie się do tych przepisów policjant może ukarać mandatem karnym do 500 złotych. Ponadto sanepid może nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.

Aktualne zasady i ograniczenia wprowadzone w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa możemy znaleźć na stronie internetowej:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola