POLICJANCI JUŻ PRZEBADALI PONAD 2000 OSÓB DLA RAFAŁA WAŚKO

09 kwietnia 2019, 17:04

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego cały czas szukają genetycznego brata bliźniaka dla Rafała Waśko, który choruje na białaczkę. Jest mu potrzebny przeszczep szpiku lub komórek macierzystych. W miniony weekend w paru miejscach na pomorzu policjanci wraz z wolontariuszami przebadali ponad 2000 osób, którzy mogą zostać potencjalnymi dawcami dla osób z chorobami krwi. Zgłoś się jako dawca, może akurat Ty jesteś bratem bliźniakiem policyjnego bohatera albo wspomóż rodzinę Rafała Waśko finansowo przez https://zrzutka.pl/w58934.
Mundurowi z Pruszcza Gdańskiego cały czas pomagają swojemu koledze Rafałowi Waśko w walce z chorobą. Jest mu potrzebny przeszczep szpiku lub komórek macierzystych. W ten weekend policjanci wraz z wolontariuszami zbierali materiał porównawczy dla Rafała Waśko i innych osób z chorobami krwi. Funkcjonariusze przeprowadzali wstępny wywiad medyczny, a następnie pobierali wymaz z policzków. Zarejestrowanie w bazie dawców szpiku, trwa parę minut. Już zgłosiło się ponad 2000 osób chętnych. Można to zrobić jeszcze:
11 kwietnia br. w godz. 16:00-20:00 na terenie Stadionu Energa, Gdańsk ul. Pokoleń Lechii 1
Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Kto może zostać dawcą? Każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.
Można również wejść na stronę dkms.pl i zamówić do domu pakiet rejestracyjny, zawierający formularz i pałeczki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka, a potem niezwłocznie odesłać go do fundacji.
Każdy może wspomóc finansowo rodzinę Rafała poprzez https://zrzutka.pl/w58934. Dodajmy skrzydeł Rafałowi w walce o życie.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola

Autor: Marta

10 kwietnia 2019, 11:17
Proszę zmienić tytuł i treść artykułu. Policjanci napewno nie PRZEBADALI nikogo nie maja do tego odpowiednich kompetencji ani uprawnień.