Policjanci nagrodzili laureatów konkursu „Uczę się bezpieczeństwa”

14 czerwca 2019, 20:30

Wczoraj w szkołach na terenie powiatu gdańskiego policjanci wręczyli nagrody młodym autorom wyróżnionych prac w konkursie plastycznym w ramach akcji „Uczę się bezpieczeństwa”. Ponadto każdy z pierwszoklasistów, którzy uczestniczyli w zmaganiach, otrzymał okolicznościowy upominek. Spotkanie z mundurowymi było również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.

Podczas całego roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim prowadzili zajęcia z uczniami klas I wybranych szkół podstawowych w ramach działań pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Obecnie, w związku z kończącym się rokiem szkolnym realizowane są prelekcje w tematyce bezpieczeństwa podczas wakacji. Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili szkoły, których uczniowie brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach opisywanej akcji.

Mundurowi wręczyli nagrody laureatom powiatowego etapu tych zmagań. Wszyscy uczestnicy otrzymali czapki z elementami odblaskowymi i logo działań. Spotkania były także kolejną okazją, żeby przypomnieć pierwszakom zasady bezpieczeństwa. Policjanci mówili o odpowiednim zachowaniu się podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą czy w trakcie uprawiania sportu. Podkreślono konieczność zachowania uwagi na drogach podczas wycieczek rowerowych i pieszych eskapad. Mundurowi uczulali także słuchaczy na niebezpieczeństwo, jakie mogą spotkać młodych ludzi przy kontaktach z osobami obcymi.

Spotkania upłynęły w sympatycznej atmosferze. Uczniowie wykazali się dużą znajomością przedstawianej tematyki, co pozytywnie świadczy o całorocznej pracy w ramach programu.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola