Policjanci odzyskali skradziony ciągnik rolniczy

21 października 2019, 14:12

W ubiegły czwartek policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilka dni wcześniej ukradł ciągnik rolniczy. W momencie zatrzymania prowadził on pojazd w stanie nietrzeźwości, a ponadto wydano wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jak i pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień są zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W połowie października mieszkanka gminy Przywidz (powiat gdański) zgłosiła na policję kradzież ciągnika rolniczego. Policjanci z Komisariatu w Kolbudach od razu zajęli się tą sprawą. Mundurowi ustalili wkrótce, że za tym zdarzeniem może stać 43-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Stróże prawa wiedzieli już, gdzie przebywa ten mężczyzna i w czwartek rano zatrzymali go podczas kontroli drogowej. Okazało się, że prowadził on pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości, a ponadto wydano wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień. Policjanci odzyskali już skradziony ciągnik. Niebawem 43-latek usłyszy zarzuty kradzieży, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jak i pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień są zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola