Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego w Pruszczu Gdańskim

26 lutego 2020, 22:37

W poniedziałek wieczorem policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Pruszczu Gdańskim. 72-letni pieszy został potrącony przez 46-letnią kierującą osobowym nissanem. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

W poniedziałek po godzinie 18 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na jednej z ulic w Pruszczu Gdańskim. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni mężczyzna wbiegł na jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych bezpośrednio przed osobowego nissana, kierowanego przez 46-letnią kobietę.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdu, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowcy – była trzeźwa. Pieszy został przewieziony przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Przed wejściem na jezdnię upewnijmy się, że nic nam nie zagraża. Już od najmłodszych lat każdy jest uczony, żeby przed wkroczeniem na jezdnię rozejrzeć się w lewo i w prawo. Piesi powinni korzystać z wyznaczonych przejść, które są oświetlone i oznakowane.

Z kolei kierowcy powinni przestrzegać ograniczeń prędkości i próbować przewidywać możliwe zachowania innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola