Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku

24 czerwca 2019, 14:37

W sobotę w Bystrej (gm. Cedry Wielkie) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W zderzeniu pojazdu ciężarowego z motocyklem śmierć poniósł 35-letni motocyklista. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia.

W sobotę około godziny 20.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w Bystrej (gm. Cedry Wielkie). Policjant niezwłocznie skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

Tam funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 35-letni motocyklista uderzył w samochód ciężarowy z naczepą. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca motocykla zginął na miejscu, a jego pojazd rozpadł się na części. Policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy ciężarówki – był trzeźwy. Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie ograniczeń prędkości w czasie jazdy. Wszyscy kierowcy i inni uczestnicy ruchu drogowego powinni zwracać uwagę na to, co się dzieje wokół nich, szczególnie podczas zmiany kierunku jazdy. Z kolei motocykl wymaga szczególnego skupienia na drodze i dostosowania prędkości do swoich umiejętności. Jednoślady często nie wybaczają błędów, a należy pamiętać, że na tego typu pojazdach niewiele nas chroni w przypadku zdarzenia drogowego.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola