Policjanci pracowali na miejscu wypadku

15 sierpnia 2019, 19:05

We wtorek w Pruszczu Gdańskim policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W zderzeniu samochodu osobowego z rowerem obrażenia odniosła 22-letnia rowerzystka. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

We wtorek po południu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na terenie miasta. Na miejsce natychmiast pojechał patrol drogówki. Funkcjonariusze po przybyciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wstępnie ustalili jego przebieg. W rowerzystkę jadącą ścieżką rowerową uderzył 23-letni kierowca citroena, który wjeżdżał na drogę z terenu jeden z posesji. 22-letnia rowerzystka została przewieziona do szpitala. Policjanci, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia – byli trzeźwi, a także zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja po raz kolejny apeluje o skupienie uwagi na sytuacji na drodze, szczególnie podczas wykonywanie takich manewrów jak włączenie się do ruchu i zmiana kierunku jazdy. Należy zawsze dokładnie upewnić się, że manewr, który chcemy wykonać, nie spowoduje zagrożenia dla nas czy innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola