Policjanci pracowali na miejscu zderzenia osobówki z motorowerem

19 czerwca 2020, 12:42

Wczoraj, 17 czerwca, policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Kowalach (p. gdański gm. Kolbudy). Osobowa skoda zderzyła się z motorowerem. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

Wczoraj, 17 czerwca po godzinie dziewiątej wieczorem dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejsc. Arciszewo (p. gdański, gm. Kolbudy). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Mundurowi po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w osobową skodę wykonującą manewr skrętu w lewo na teren posesji uderzył jadący z przeciwnego kierunku motorowerzysta.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowców – byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy skody.

40-latek, który kierował motorowerem oraz 29-letnia pasażerka, którą przewoził, zostali odwiezieni przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o zachowaniu należytej ostrożności podczas jazdy.

W przypadku manewrów, które wiążą się ze zmianą zajmowanego pasa lub kierunku ruchu jest to szczególnie wymagane.

W sytuacji, gdy chcemy skręcić w lewo, należy upewnić się, czy na pasie, na który zamierzamy wjechać, nie znajduje się inny pojazd i zawczasu zasygnalizować zamiar wykonania tego manewru. Przypominamy, że zamierzając skręcić w lewo, należy zbliżyć się do środka jezdni lub do lewej krawędzi na jezdni o ruchu jednokierunkowym. Nie dotyczy to sytuacji, gdy wymiary pojazdu uniemożliwiają opisane zachowanie lub dopuszczalna jest jazda wyłącznie w jednym kierunku.

Kierujący skręcający w lewo ustępuje pierwszeństwa jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost i skręcającemu w prawo, a także pieszym oraz rowerzystom, którzy przekraczają jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola