Policjanci pracowali na miejscu zderzenia trzech pojazdów

03 lipca 2019, 14:56

Wczoraj około godziny 17 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W Kleszczewie (powiat gdański, gm. Trąbki Wlk.) zderzyły trzy pojazdy. Kierująca samochodem suzuki 37-latka z urazem głowy została odwieziona do szpitala. Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat więzienia.

We wtorek po południu w Kleszczewie (powiat gdański, gm. Trąbki Wlk.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim obsługiwali wypadek drogowy. Jadący bmw 62-latek najechał na tył osobowego suzuki, który pchnięty siłą uderzenia najechał na tył stojącego przed nim peugeota. Suzuki i peugeot stały na drodze, oczekując na możliwość kontynuowania jazdy. Na tym odcinku drogi, z uwagi na remont, miejscowo stosuje się ruch wahadłowy i reguluje przepływ pojazdów za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. 37-letnia kobieta kierująca suzuki z urazem głowy została odwieziona do szpitala. Funkcjonariusze po dojechaniu na miejsce zabezpieczyli je, a następnie sporządzili oględziny samochodów oraz z udziałem technika kryminalistyki wykonali szkic sytuacyjny, oględziny miejsca zdarzenia i zdjęcia. Mundurowi sprawdzili też trzeźwość kierowców, którzy brali udział w zdarzeniu – byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy bmw prawo jazdy. Obecnie śledczy dokładnie ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, aby podczas jazdy zwracać uwagę na oznakowanie, szczególnie dotyczące zmiany organizacji ruchu. W okresie letnim, podczas upałów, maleje nasza zdolność do szybkiego reagowania i spada koncentracja. Należy, w miarę możliwości, wentylować wnętrze pojazdu i robić przerwy w jeździe. Trzeba pamiętać też o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola