Policjanci z Pruszcza Gdańskiego i Gdańska wspólnie uratowali mężczyznę, próbującego targnąć się na swoje życie

28 kwietnia 2020, 20:42

Wczoraj wieczorem policjanci z Pruszcza Gdańskiego i Gdańska wspólnie uratowali życie niedoszłemu samobójcy. Dzięki skutecznym negocjacjom i szybkiej reakcji mundurowych 33-latek został zlokalizowany i udzielono mu pomocy.

W poniedziałek wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie,że jeden z mieszkańców powiatu gdańskiego chce popełnić samobójstwo. Z informacji wynikało,że mężczyzna może znajdować się na terenie Gdańska.

Dyżurny asp. szt. Krzysztof Kaczanowski, policjant z wieloletnim doświadczeniem, niezwłocznie podjął próbę kontaktu telefonicznego z desperatem. Po kilku chwilach 33-latek odebrał telefon. Zdesperowany mężczyzna krzyczał,że ma poważne problemy i chce popełnić samobójstwo. Dyżurny zachowując zimną krew, prowadził negocjacje z 33-latkiem. W trakcie rozmów policjant ustalił, że desperat znajduje się najednym z wiaduktów w Gdańsku. W tym czasie zastępca dyżurnego asp. szt. Gabriela Kanias kontaktowała się z najbliższym temu miejscukomisariatem policji. Telefonicznie ukierunkowała patrol oraz karetkę pogotowia w rejon, gdzie przebywał33-latek.

Dyżurny w dalszej rozmowie, wykorzystując swoje doświadczenie, nakłonił mężczyznę,aby oddalił się od bariery i usiadł na chodniku. Pozostawał z nim w kontakcie do czasu przyjazdu patrolu policji i karetki.

Na miejsce pierwsi dotarli stróże prawa. Można powiedzieć, że dojechali w samą porę,gdyż już po chwili 33-latek zasłabł i stracił przytomność. Policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Po kilku chwilach dojechała karetka pogotowia i medycy przejęła opiekę nad mężczyzną. Gdy odzyskał przytomność,okazało się,że zażył wcześniej znaczną ilość medykamentów. 33-latek został przewieziony do szpitala w Gdańsku.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola