Policjanci z Pruszcza Gdańskiego uczestniczyli w turnieju I pomocy

14 października 2019, 22:18

W piątek w szkole w Straszynie (gm. Pruszcz Gdański) policjanci z Pruszcza Gdańskiego uczestniczyli w turnieju z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ponadto w ramach „Dnia bezpieczeństwa” mundurowi przeprowadzili dla uczniów tej placówki warsztaty dotyczące profilaktyki zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

W ubiegły piątek w szkole w Straszynie (gm. Pruszcz Gdański) odbyły się II Powiatowe Mistrzostwa z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla służb mundurowych zorganizowane przez Starostę Gdańskiego, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim oraz Wójta Gminy Pruszcz Gdański. Czterej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego reprezentowali Komendę Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim. W turnieju brało udział ponad 10 drużyn reprezentujących kilka jednostek Straży Pożarnej, zarówno zawodowej, jak i ochotniczej, drużyna żołnierzy Wojska Polskiego oraz reprezentanci Nadleśnictwa Kolbudy. Zawodnicy zmagali się z realistycznymi scenariuszami w kilku scenkach. Policjanci wykazali się dobrą współpracą w zespole i dużą wiedzą praktyczną w udzielaniu pomocy przedmedycznej. Wszystkie drużyny reprezentowały bardzo wyrównany poziom zarówno jeżeli chodzi o praktykę, jak i teorię. Oczywiście zespoły walczyły o miejsca na podium, ale najważniejsze jest doświadczenie, jakie mundurowi zdobyli podczas zmagań. Z pewnością zaowocuje ono jeszcze lepszym przygotowaniem do niesienia pomocy. W przypadku policjantów jest to szczególnie ważne, gdyż bardzo często są oni pierwsi na miejscu czy to wypadku drogowego, czy innego zdarzenia – gdzie w ratowaniu zdrowia lub życia liczy się udzielona jak najszybciej fachowa pomoc. Mistrzostwa pokazały, że policjanci, jak również inne służby mundurowe, są do niesienia ratunku bardzo dobrze przygotowane. W podsumowaniu można było usłyszeć, że sędziowie ocenili wysoko wszystkie drużyny, a różnice w punktach były minimalne.

W ramach Mistrzostw zorganizowano także „Dzień bezpieczeństwa”. Policjanci z Pruszcza przeprowadzili dla uczniów szkoły w Straszynie warsztaty dotyczące profilaktyki zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Liczny udział młodzieży i żywe reakcje na poszczególne zagadnienia świadczą, że tego typu spotkania są potrzebne i kształtują świadomość o odpowiedzialności za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wiedza zdobyta podczas zajęć z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników prelekcji.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola