Policjanci przeprowadzili działania „Truck & Bus”

21 października 2019, 14:17

W ubiegły czwartek w całym kraju policjanci przeprowadzali działania „Truck i Bus”. W trakcie akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na prawidłowe wykonywanie przez przewoźników transportu drogowego osób i rzeczy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim na terenie powiatu gdańskiego przeprowadzili działania „Truck & Bus”. Akcja ta na szczeblu krajowym koordynowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

W ramach działań mundurowi szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów w tym ich uciążliwość dla środowiska, wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków. Funkcjonariusze kontrolowali czas pracy kierowców oraz oczywiście ich trzeźwość. Policjanci weryfikowali także czy ilość przewożonych osób jest zgodna z danymi w dowodzie rejestracyjnym.

Podczas kilkunastu godzin akcji policjanci skontrolowali 72 pojazdy, w tym kilkanaście ciężarówek. Z uwagi na niewłaściwy stan techniczny mundurowi zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. W jednym przypadku funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowo zabezpieczony ładunek, a jeden z pojazdów poruszał się po drodze, mimo, że nie był dopuszczony do ruchu. Funkcjonariusze nałożyli kilkanaście mandatów.

Tego typu działania istotnie wpływają na podniesienie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola