Policjanci przypominają o obostrzeniach

28 września 2020, 22:32

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego po raz kolejny przypominają o obostrzeniach wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mundurowi sprawdzają placówki usługowe i handlowe, środki komunikacji oraz miejsca gromadzenia się osób. Stróże prawa kontrolują także osoby odbywające kwarantannę. Razem dbajmy o bezpieczeństwo, stosując wprowadzone regulacje.

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego od początku pandemii koronawirusa prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu ograniczenie jego rozprzestrzeniania.

Wspólne służby z inspektorami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Pruszcza Gdańskiego, kontrole placówek handlowych, punktów usługowych i miejsc, które są chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszego powiatu, a także sprawdzanie, czy osoby, na które nałożono obowiązek kwarantanny, właściwie go wykonują – wszystkie te działania są ukierunkowane w celu podniesienia świadomości na temat istniejącego zagrożenia i uczulenie każdego, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od postępowania.

Służby przypominają i obowiązujących obostrzeniach i udzielają niezbędnych informacji. Osoby, które w sposób lekceważący podchodzą do zagrożenia, mogą spodziewać się stanowczej reakcji policjantów.

Mundurowi przypominają, że w trudnym czasie pandemii od postępowania nas wszystkich zależy zdrowie i życie osób najbliższych, jak i postronnych. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa i dbajmy o siebie nawzajem.

Aktualne zasady i ograniczenia wprowadzone w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa możemy znaleźć na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola