Policjanci na spotkaniu z przedszkolakami

26 czerwca 2019, 14:44

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami policjanci z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzają zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne wakacje”. Celem działań jest przypominanie zasad bezpieczeństwa zarówno najmłodszym, jak i ich opiekunom. We wtorek funkcjonariusze byli w przedszkolu w Trąbkach Wielkich.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim aktywnie działają na rzecz podnoszenia świadomości i wiedzy zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami funkcjonariusze przeprowadzają warsztaty w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne wakacje”. Mundurowi przypominają uczestnikom zajęć zasady właściwego zachowania zarówno w trakcie wakacyjnego wypoczynku nad wodą, jak i podczas uprawiania sportu czy zabawy. Policjanci jak zwykle duży nacisk kładą na utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. We wtorek zajęcia w ramach opisywanych akcji odbyły się w przedszkolu w Trąbkach Małych. Oprócz warsztatów mundurowi przygotowali dla najmłodszych kilka niespodzianek. Dzieci i ich opiekunów odwiedził słoń POPO, ponadto każdy z nich miał także możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu i motocykla. Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali ufundowane przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku odblaski.

Podczas warsztatów zarówno dzieci, jak i dorośli zadawali pytania mundurowym, wykazując ciekawość przestawianą tematyką i policyjną służbą. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola