Policjanci wizytowali miejsca wypoczynku młodzieży

04 lipca 2019, 10:33

W środę Policjanci z Pruszcza Gdańskiego byli z wizytą u młodzieży, która korzysta z wakacyjnego wypoczynku. Mundurowi przeprowadzili zajęcia w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wychowawcy i ich podopieczni z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach, w których przypomniano zasady bezpiecznego wypoczynku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wizytują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi sprawdzają przygotowanie organizatora w tematyce zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom letnisk. Podczas wizyt przeprowadzają także warsztaty dla wychowawców i ich podopiecznych w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi przypominają uczestnikom zajęć zasady właściwego zachowania zarówno w trakcie wakacyjnego wypoczynku nad wodą, jak i podczas uprawiania sportu czy zabawy. Funkcjonariusze duży nacisk kładą także na utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oczywiście mundurowi chętnie odpowiadają na liczne pytania młodzieży dotyczące arkanów policyjnej służby.

Wczorajsze spotkanie przebiegło w miłej, wakacyjnej atmosferze, a aktywny udział uczestników w tych zajęciach świadczy o potrzebie kontynuowania tego typu przedsięwzięć.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola