Policjanci współorganizowali akcję „Dwa kółka”

04 lipca 2019, 21:55

Wczoraj w Pszczółkach policjanci wspólnie w pracownikami PORD przeprowadzili akcję pn. „Dwa kółka”. Działania mają na celu promowanie zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Mundurowi oprócz dzielenia się swoją wiedzą wręczali rowerzystom elementy odblaskowe i poradniki w tematyce komunikacji rowerowej.

W środę w Pszczółkach (powiat gdański) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wspólnie z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję pn. „Dwa kółka”. W ramach działań funkcjonariusze dzielą się swoją wiedzą w tematyce przepisów ruchu drogowego z rowerzystami. Mundurowi promują także bezpieczne korzystanie z tego typu środka transportu. Policjanci zachęcają też do kulturalnego, z poszanowaniem przepisów prawa, używania rowerów podczas rekreacji. Każdy rowerzysta otrzymał kamizelkę odblaskową oraz Poradnik komunikacji rowerowej ufundowane przez PORD.

Akcja przeprowadzana jest na terenie kilku wytypowanych miast naszego województwa. Trwa do końca bieżącego tygodnia. Tego typu inicjatywy korzystnie wpływają na podniesienie wiedzy osób korzystających z przestrzeni publicznej w tematyce bezpieczeństwa i zasad wzajemnego poszanowania. Działania spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem lokalnej społeczności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola