Policjanci współorganizowali Dzień Bezpieczeństwa

06 czerwca 2019, 17:53

Wczoraj w szkole w Łęgowie (gm. Pruszcz Gdański) mundurowi przeprowadzali warsztaty dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. W ramach Dnia Bezpieczeństwa zorganizowanego dla uczniów odbyły się także Gminne Igrzyska Wiedzy z Obrony Cywilnej i Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, gdzie funkcjonariusze oceniali wiedzę młodzieży w tej tematyce.

Przez całą środę w szkole w Łęgowie (gm. Pruszcz Gdański) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przeprowadzali warsztaty dla uczniów. Zajęcia obejmowały tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz właściwego zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku. W ramach lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Ponadto mundurowi przypomnieli o ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Słuchacze otrzymali ulotki informacyjne dotyczące tego tematu.

Podczas opisywanego Dnia Bezpieczeństwa policjanci współorganizowali także Gminne Igrzyska Wiedzy z Obrony Cywilnej i Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach startowały drużyny reprezentujące wszystkie szkoły Gminy Pruszcz Gdański. Mundurowi oceniali praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy i przy ocenianiu każdego zespołu dzielili się swoją wiedzą w tym zakresie.

Tego typu akcje znacząco podnoszą świadomość w zakresie bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy warsztatów chętnie korzystali z wiedzy funkcjonariuszy i wykazywali duże zainteresowanie tematyką zajęć.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola