Policjanci współorganizowali Strefę Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

11 czerwca 2019, 15:05

W niedzielę podczas Dni Pruszcza Gdańskiego policjanci zorganizowali Strefę Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na zaproszenie mundurowych na stadion miejski przybyło ponad 20 wystawców, których profil działania związany jest z tą tematyką. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim już po raz trzeci zorganizowali Strefę Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Impreza odbyła się w niedzielę podczas XXX Dni Pruszcza Gdańskiego. Mundurowi po raz kolejny zaprosili do udziału w tym przedsięwzięciu liczne podmioty, których profil działania odpowiada tematyce przewodniej Strefy. Oprócz Policji swoje stanowiska miały m.in. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, grupa Lotos z programem „Mistrzowie w Pasach”, Straż Pożarna, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Straż Ochrony Kolei, PKP PLK, stowarzyszenie „Motoaktywni”, które prowadzi szkolenia z zakresu udzielania I pomocy, Mevo – rowery metropolitalne. Można też było zobaczyć najnowsze samochody osobowe i ciężarowe znanych marek oraz pojazdy sportowe.

W ramach strefy, z pomocą doświadczonych policjantów, najmłodsi poznawali zasady bezpiecznego korzystania z dróg, mieli do dyspozycji miasteczka rowerowe oraz wiele konkursów w tematyce przewodniej imprezy. Dla wszystkich gości Strefy niewątpliwą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wyposażenia i pojazdów służb. Stanowisko Policji jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem. Oprócz sposobności przymierzenia się za kierownicą radiowozu i motocykla policyjnego każdy chętny dostawał na pamiątkę kartę ze swoimi odciskami palców oraz ulotki pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi chętnie opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na liczne pytania odwiedzających Strefę.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, odwiedzających było kilkanaście tysięcy. Tego typu inicjatywy istotnie wpływają na podnoszenie świadomości zarówno dzieci, jak i dorosłych w tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola