Policjanci współorganizowali turnieje BRD.

15 maja 2019, 15:39

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim współorganizowali etapy gminne i powiatowy w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze działając w ramach podnoszenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego aktywnie uczestniczą w tych przedsięwzięciach.

Jak co roku w kwietniu i w maju funkcjonariusze drogówki czynnie uczestniczą w organizacji i przeprowadzeniu turniejów BRD na etapach gminnych i powiatowym. Na poziomie gmin udział biorą reprezentacje uczniów wszystkich szkół podzielone na dwie klasy wiekowe. Mundurowi przygotowują dla młodzieży testy wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Ponadto charakterze sędziów oceniają ich zmagania w konkurencjach udzielania pierwszej pomocy, a także jazdy rowerem po torze sprawnościowym i miasteczku ruchu drogowego.

Wyłonione w etapach gminnych reprezentacje rywalizowały 09 maja 2019 roku w finale powiatowym Turnieju. Impreza odbyła się w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. Młodzież, ich rodzice oraz wychowawcy mieli okazję w sympatycznej atmosferze spotkać się z policjantami, którzy oprócz czuwania nad prawidłowym przebiegiem zmagań chętnie opowiadali o swojej codziennej pracy. W związku z dużym zainteresowaniem tematyką BRD mundurowi przybliżali zagadnienia prawa o ruchu drogowym. Uczestnicy Turnieju wykazali się dużą wiedzą teoretyczną jak i bardzo dobrymi umiejętnościami praktycznymi we wszystkich konkurencjach. Powiat gdański na etapie wojewódzkim reprezentować będą uczniowie z gminy Cedry Wielkie, którzy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej konkursu.

Turnieje BRD, w których młodzież chętnie uczestniczy, istotnie wpływają na podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola