Policjanci zabezpieczali nabój artyleryjski w centrum Pruszcza Gdańskiego

29 sierpnia 2019, 14:48

Wczoraj w południe w centrum Pruszcza Gdańskiego na terenie jednej z budów pracownicy odkryli pod ziemią nabój artyleryjski. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce i dokonali wstępnego rozpoznania znaleziska. Już po dwóch godzinach wojskowi saperzy zabezpieczyli nabój.

Wczoraj około godziny dwunastej dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie o prawdopodobnym znalezieniu pocisku artyleryjskiego przez firmę wykonującą prace ziemne na terenie jednej z budów w centrum Pruszcza Gdańskiego. Policjant natychmiast skierował na miejsce patrol. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali wojskowych saperów. W międzyczasie na miejscu pracował także policjant z Pruszcza, który posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu minersko – pirotechnicznego. Dokonał on rozpoznania znaleziska i wytyczył rejon zagrożenia. Po godzinie przybyli żołnierze, którzy zabezpieczyli znaleziony nabój artyleryjski i zapalnik. Już po dwóch godzinach zakończyły się czynności na miejscu zdarzenia, a teren budowy policjanci przekazali użytkownikom.

Policja apeluje, że w przypadku znalezienia niebezpiecznych rzeczy takich jak naboje, pociski, niewybuchy czy niewypały, nie dotykać ich czy samodzielnie przenosić. Bezzwłocznie trzeba zawiadomić służby i do ich przyjazdu czekać w bezpiecznej odległości. Tego typu znaleziska, leżące w ziemi nieraz kilkadziesiąt lat, stwarzają niebezpieczeństwo niekontrolowanej eksplozji.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola