Policjanci zabezpieczyli podrobione towary

17 grudnia 2019, 00:18

Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zabezpieczyli podrobione rzeczy o wartości co najmniej 250 tysięcy złotych. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali blisko sześćset sztuk różnego rodzaju towarów. Za handel podrabianymi rzeczami grozi do 5 lat więzienia.

W zakresie zainteresowania policjantów zajmujący się przestępczością gospodarczą z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim jest również obrót rzeczami o podrobionych znakach towarowych. W trakcie swojej pracy funkcjonariusze ustalili, że w jednym z butików na terenie powiatu gdańskiego mogą być sprzedawane takie właśnie towary. W czwartek przeszukali sklep i zabezpieczyli blisko sześćset sztuk rzeczy opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Były tam m.in. ubrania – kurtki, koszule, bluzy, swetry, czapki, szaliki, bielizna oraz galanteria – paski, torebki. Łączna wartość towarów to co najmniej 250 tysięcy złotych.

W związku z tą sprawą niebawem zarzuty usłyszy właściciel sklepu. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i ustalają m.in. pochodzenie zabezpieczonego towaru.

Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów znacznej wartości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola